شاید شما هم در اطراف خود کسی را دارید که مدام درحال گفتن جملات منفی و غم‌انگیزی چون: وای من مریض شدم، یک بیماری ناعلاج گرفتم، شاید بیماری من مسری باشد، هیچ کس تابحال به این بیماری مبتلا نشده است، چرا هیچ دکتری متوجه نمی‌شود من مریضی سختی دارم، من از بیماری خود عذاب می‌کشم و. نکته‌ای که در این بین مورد توجه قرار می‌گیرد این است که همه‌ی پزشکان سلامت جسمی این فرد را تایید می‌کنند.

این افراد از لحاظ جسمانی بیمار نیستند و صرفا از یک بیماری روحی به نام خودبیمارانگاری رنج می‌برند که نه تنها برای خودشان عذاب آور است بلکه این عذاب را به سایرین نیز منتقل می‌کنند.

خودبیمارانگاری یا هیپوکندریا، در اصطلاح روان‌شناسی و روان‌پزشکی برای شخصی به کار می‌رود که علی‌رغم برخورداری از سلامت بدنی همچنان خود را بیمار می‌داند و ترس مداوم از داشتن یک بیماری جدی را دارند.

راهنمای مشاوره ای در زمینه روانشناسی بیماری ,یک ,خودبیمارانگاری ,عذاب ,می‌کنند ,بیمار ,یک بیماری ,خودبیمارانگاری یا ,آور است ,است بلکه ,بلکه اینمنبع

چگونه سالم زندگی کنیم؟ | ۸ گام اساسی برای داشتن سبک زندگی سالم

کودکانی با ذهنی قوی پدر و مادرانی دارند که 13 چیز را رعایت می کنند

جایگاه و نقش پدر در خانواده های ایرانی

خودبیمارانگاری یا هیپوکندریا

تکنیک های مشاوره خانواده

۱۰ نکته مهم برای بغل کردن نوزاد

۱۷ راهکار طلایی برای علاقمند کردن کودکان به کتاب خواندن

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

bravos مرکز خرید لوازم یدکی بیل مکانیکی Pc600 دو سوته خرید کن تحویل بگیر رویای عشق ارزان سرا Go Download تخفیف دونی ایده نو (برنامه پولی به صورت رایگان) درد و دل فروش ارزان لوازم یدکی هیوندای